کلینیک تخصصی مبین

رفع تاتو وخالکوبی با لیزر

دستگاه لیزر کیوسوییچ Qswitch Neosys جهت رفع تاتو و خالکوبی :

دستگاه لیزر کیوسوییچ Qswitch Neosys برای از بین بردن تاتو و رنگدانه های صورت و بدن طراحی و ساخته شده است . به طور معمول برای پاک کردن تاتو از لیزر کیوسوئیچ استفاده می شود که عملکرد این لیزر به این صورت است که ذرات رنگ داخل پوست را منفجر می کند و آنها را به ذرات ریز تبدیل می کند. این ذرات توسط سلول های لاشه خوار برداشته شده و کم کم دفع می شوند، لذا عمل اصلی پاک شدن رنگ تاتو را سلول های ایمنی خود تاتو انجام می دهند و درواقع رنگ های ریز شده را ریزه خواری کرده و از بین می برند .

چه راههای درمانی برای پاک کردن تاتو یا خالکوبی وجود دارد ؟

جراحی ، که همان برداشتن محل خاکوبی و سپس بخیه زدن محل مورد نظر می باشد .
درمابرژن مکانیکی که همان تراشیدن محل خالکوبی است و با سایش پوست رنگ داخل پوست تدریجا خارج می شود .
میکرودرم ابرژن که توسط میکرو کریستالهای اکسید آلومینیوم منجربه تراشیده شدن سطحی پوست می شود و فقط برای خالکوبیهای بسیار سطحی کاربرد دارد .
خارج کردن شیمیائی رنگ توسط یک خمیر خاص که در این روش خمیر مخصوص به محل خالکوبی مالیده می شود و سپس پوست به طور سطحی سوراخ سوراخ می شود و سپس مجددا خمیر مالیده می شود که التهاب رخ می دهد و رنگ خارج می شود .
سرمادرمانی یا ( کرایوتراپی ) که توسط نیتروژن مایع محل خالکوبی دچار تاول شده و سپس منجر به خروج رنگ می شود .
استعمال اسیدهای شمیائی شامل فنل ، TCA ، اسید تانیک ، نیترات نقره و سرانجام لیزر درمانی شامل لیزر لایه بردار مثل CO2 ، و لیزر غیر لایه بردار مثل لیزر کیوسوییچ .
از میان روشهای فوق بجز لیزر کیوسوییچ مابقی می تواند جوشگاههای بدی ایجاد کند و نتیجه خوبی از نظر زیبائی به همرا نداشته باشد .
معمولا خارج کردن رنگ نیاز به تکرار جلسات دارد و اگر بیمار اصرار به پاک کردن در یک جلسه باشد منجر به گذاشتن اثر ( جای زخم واسکار ) خواهد شد .
امروز پزشکان لیزر کیوسوییچ Qswitched Neosys را بهترین و موثرترین روش پاک کردن تاتو می دانند .

همیشه بهترین روش درمان را انتخاب کنید :

بنابراین بهتر است از روش مناسب که استفاده از لیزر کیوسوییچ است، استفاده کنید . خوشبختانه در سال های اخیر با پیشرفت تکنولوژی و ورود لیزرها به این عرصه، با استفاده از لیزرهای فرکشنال CO2 و لیزر اربیوم و کیوسوییچ به راحتی می توان رنگ های تاتو را از داخل پوست خارج کرد . به طور معمول برای پاک کردن تاتو از لیزر کیوسوئیچ استفاده می شود که نحوه عملکرد این لیزر به این صورت است که ذرات رنگ داخل پوست را منفجر می کند و آنها را به ذرات ریز تبدیل می کند . این ذرات توسط سلول های لاشه خوار برداشته شده و کم کم دفع می شوند، لذا عمل اصلی پاک شدن رنگ تاتو را سلول های ایمنی خود تاتو انجام می دهند و درواقع رنگ های ریز شده را ریزه خواری کرده و از بین می برند .

کاربردهای لیزر کیوسوئیچ Neosys Qswitch :

1. حذف و پاک کردن کامل تاتو و خالکوبی صورت و بدن
2. حذف خالکوبی و خال های مادر زادی بدن و صورت
3. حذف لکهای پوستی و کبودی ، لکه های قهوه ای
4. حذف خال و کک و مک پوست بدن و صورت
5. درمان ضایعات پیگمانته سراسر بدن و صورت
6. پاک کردن تاتوها در طیف رنگی متفاوت
7. درمان ملاسما و Freckles بصورت کامل
8. درمان Nevus of Ota بصورت کامل

ویژگیهای سیستم لیزر کیوسوییچ :

دو طول موج 1064 و 532 نانوتری
انرژی 1500 میلی ژول در 1024 نانومتر
مجهز به هندپیس جوانسازی بدون آسیب رساندن به سطح پوست

باز کردن چت
سلام
چگونه می توانم کمک کنم؟