کلینیک تخصصی مبین

تزریق بوتاکس جهت رفع تعریق

عرق کردن واکنش طبیعی بدن برای تنظیم درجه حرارت بدن است که معمولا در فعالیت افراد که منجر به تولید گرمای زیاد بدن میشود ایجاد میشود. ولی تعریق بیش از اندازه نه تنها فایده خاصی ندارد بلکه غالباً باعث مشکلات زیادی در ارتباطات اجتماعی فرد میشود.افراد مبتلا به تعریق زیاد زیر بغل اغلب از بوی بد یا خیس شدن و شوره روی لباس شکایت دارند. در موارد شدید تعریق کف دست بیمار از خیس شدن وسایلی که به آنها در تماس است مثل کاغذ شکایت دارد. عرق زیاد کف پا نیز اغلب باعث بوی بد کفش میشود.

تعریق شدید زیر بغل بیماری شایعی است که بیش از 1 میلیون نفر در آمریکا به آن مبتلا هستند. سیستم عصبی افراد مبتلا به تعریق شدید معمولا بیش فعال است.تحریک غدد عرق توسط اعصاب خود مختار در افراد مبتلا باعث تولید عرق تا چهار برابر بیشتر از اندازه نرمال میشود.
درمان های معمول برای این بیماری شامل داروهای موضعی و خوراکی یونوتوفورز و جراحی است. تزریق بوتاکس(BOTOX) در افرادی که به درمانهای دارویی مقاوم هستند بسیار مفید است.
بوتاکس ،دارویی است که بیشتر برای درمان چروک به کار میرود.در سال 2004 سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA) استفاده از بوتاکس برای درمان تعریق شدید زیر بغل تایید کرد.از آن پس بسیاری از افرادی که به تعریق زیر بغل مبتلا هستند با تزریق بوتاکس حتی تا دو سال از تعریق شدید راحت میشوند.
مکانیسم عمل به این صورت است که تزریق مقادیر کم بوتاکس باعث بلوک موقت اعصاب محرک تعریق در محل میشود.انتشار بوتاکس باعث میشود که حجم کوچکی از بوتاکس مساحت زیادی را تحت تاثیر قرار دهد.بوتاکس با یک سوزن بسیار ریز تزریق میشود.معمولا هر بار درمان 12-6 ماه اثر دارد وپس از آن باید درمان تکرار شود.
تزریق بوتاکس برای درمان تعریق شدید کف دست و پا نیز قابل استفاده است با این تفاوت که تزریق در این مناطق دردناک تر است بنابراین باید از بیحسی قبل از تزریق در این مناطق استفاده کرد.

باز کردن چت
سلام
چگونه می توانم کمک کنم؟